Omusee Self Catering, Baie Sainte Anne, Seychellit
Majatalo kohteessa Baie Sainte Anne, Seychellit

Omusee Self Catering

Comfortable Accommodation: Omusee Self Catering in Baie Sainte Anne offers a one-bedroom guest house with air-conditioning, a private bathroom, and a work desk.

7,9Hyvä · 17 arviotaBaie Sainte Anne, Seychellit2,6 km keskustasta (Baie Sainte Anne)
  • Enintään 2 henkilöä
  • 35 m²
  • Ilmainen pysäköinti

Tervetuloa

Omusee Self Catering

Comfortable Accommodation: Omusee Self Catering in Baie Sainte Anne offers a one-bedroom guest house with air-conditioning, a private bathroom, and a work desk. Free toiletries, a minibar, and a shower enhance the stay.

Dining and Leisure: Guests can enjoy meals at the on-site restaurant and unwind at the bar. The property features a daily housekeeping service and free on-site private parking.

Prime Location: Located a few steps from Anse Volbert Cote D'Or Beach, the guest house is 11 km from Praslin Island Airport. Boating is available in the surrounding area.

Guest Favorites: Visitors appreciate the proximity to museums, history, and culture, making it ideal for exploring the region.

  • Loistosijainti: Asiakkaat ovat antaneet sijainnille hyvät pisteet (8,6)
  • Ilmainen yksityinen pysäköintialue paikan päällä
Sisäänkirjautuminen
Klo 11:00 alkaen
Uloskirjautuminen
Klo 10:00 asti

Majoitus

Huoneet ja sviitit

Omusee Self Catering tarjoaa valittavaksi 1 huonetyypin.

Bungalow (2 aikuista)

  • 1 parivuode
  • Enintään 2 henkilöä
  • 35 m²
  • Oma kylpyhuone

This room is air-conditioned and the bed is covered with a mosquito net. There is a a minibar and the private bathroom is fitted with a shower and includes free toiletries.

  • Ilmaisia kylpytuotteita
  • Suihku
  • WC
  • Pyyhkeet
  • Liinavaatteet
  • Työpöytä
  • + 4 muuta

Mukavuudet

Kaikki mitä tarvitset

Harkitut palvelut mukavaan ja huolettomaan oleskeluun.

  • Ilmainen pysäköinti
  • Baari

Kaikki mukavuudet

Kylpyhuone

  • Pyyhkeet
  • Oma kylpyhuone
  • WC
  • Ilmaisia kylpytuotteita
  • Suihku

Huone

  • Liinavaatteet
  • Vaatekaappi tai komero

Keittiö

  • Vedenkeitin

Oleskelualue

  • Työpöytä

Ruoka & juoma

  • Baari
  • Minibaari

Internet

Langallinen internet on saatavilla koko hotellissa ja se on maksullinen.

Pysäköinti

Maksuton yksityinen pysäköinti on mahdollista paikan päällä, varausta ei tarvita.

Palvelut

  • Päivittäinen siivous
  • Herätyspalvelu
  • Silityspalvelu(Lisämaksu)
  • Pesula(Lisämaksu)

Yleiset

  • Tuuletin
  • Ilmastointi

Sijainti

Näin löydät meille

Osoite

Anse Volbert, 00000 Baie Sainte Anne, Seychellit

Etäisyys

Baie Sainte Anne – 2,6 km:n päässä

Sisäänkirjautuminen klo 11:00 alkaen

Uloskirjautuminen klo 10:00 asti

Lähistöllä

Lähistöllä

  • Praslin Museum270 m
  • playing field3,1 km
  • Vallee de Mai Nature Reserve5,5 km

Ravintolat & kahvilat

  • RavintolaLa Goulue550 m
  • Kahvila/baariInternet Cafee730 m
  • RavintolaPirogue Restaurant910 m

Alueen rannat

  • Anse Volbert Côte d'Or -ranta50 m
  • Anse Gouvernment -ranta1,6 km
  • Anse Matelot -ranta1,6 km
  • Anse Madge -ranta1,8 km
  • Anse Petit Cour -ranta2,4 km

Lähimmät lentokentät

  • Praslin Islandin lentokenttä7,7 km
  • Seychellien kansainvälinen lentoasema45 km

Lyhimmät arvioidut kävely- tai ajomatkat. Todelliset etäisyydet voivat vaihdella.

Hyvä tietää

Talon säännöt

Säännöt ja käytännön tiedot oleskeluusi majoituspaikassa Omusee Self Catering.

Sisäänkirjautuminen

Klo 11.00 alkaen

Uloskirjautuminen

Klo 10.00 asti

Lapset ja vuoteet

Lapsia koskevat ehdot

Kaikenikäiset lapset ovat tervetulleita.

Tässä majoituspaikassa 3-vuotiaiden ja sitä vanhempien lasten majoittumisesta peritään aikuisten hinta.

Vauvansänkyjä ja lisävuoteita koskevat ehdot

0–3 vuotta

Vauvansänky saatavilla pyynnöstä: € 15 per lapsi, per yö

5–11 vuotta

Lisävuode saatavilla pyynnöstä: € 15 per lapsi, per yö

Vauvansänkyjä tai lisävuoteita ei ole saatavilla tässä majoituspaikassa.

Ei ikärajaa

Ei määriteltyä ikärajaa sisäänkirjautumiselle

Lemmikkieläimet

Lemmikkieläimet eivät ole sallittuja.

Hyväksytyt maksutavat
  • American Express
  • Visa
  • Mastercard
  • Diners Club
  • Käteinen
Puhutut kielet

englanti ja ranska

Pienellä präntättyä

  • Maksu vaaditaan pankkisiirtona ennen saapumista. Majoituspaikka ottaa sinuun yhteyttä varauksenteon jälkeen ja antaa maksuohjeet.

UKK

Usein kysytyt kysymykset

Kaikki, mitä haluat tietää oleskelusta majoituspaikassa Omusee Self Catering.

Millainen aamiainen majoituspaikassa Omusee Self Catering tarjoillaan?+

Majoituspaikka Omusee Self Catering ei ole ilmoittanut aamiaistietoja. Tarkista asia suoraan majoituspaikasta.

Millaisia huoneita majoituspaikasta Omusee Self Catering voi varata?+

Omusee Self Catering tarjoaa seuraavia huonetyyppejä: Bungalow (2 aikuista).

Montako vierasta majoituspaikkaan Omusee Self Catering mahtuu?+

Majoituspaikan Omusee Self Catering suurimpaan huonetyyppiin mahtuu enintään 2 vierasta.

Mihin aikaan majoituspaikassa Omusee Self Catering on sisään- ja uloskirjautuminen?+

Sisäänkirjautuminen: Klo 11:00 alkaen. Uloskirjautuminen: Klo 10:00 asti.

Onko majoituspaikassa Omusee Self Catering pysäköintimahdollisuus?+

Maksuton yksityinen pysäköinti on mahdollista paikan päällä, varausta ei tarvita.

Onko majoituspaikassa Omusee Self Catering Wi-Fi?+

Langallinen internet on saatavilla koko hotellissa ja se on maksullinen.

Ovatko lemmikit sallittuja majoituspaikassa Omusee Self Catering?+

Lemmikkieläimet eivät ole sallittuja.

Paljonko yöpyminen majoituspaikassa Omusee Self Catering maksaa?+

Majoituspaikan Omusee Self Catering hinnat vaihtelevat päivämäärien ja huonevalinnan mukaan. Katso ajantasaiset hinnat yllä olevasta ilmoituksesta.

Onko majoituspaikassa Omusee Self Catering oma ravintola?+

Majoituspaikka Omusee Self Catering ei ilmoita omasta ravintolasta. Ruokailumahdollisuuksia voi löytyä läheltä (Baie Sainte Anne).

Mitä mukavuuksia Omusee Self Catering tarjoaa?+

Omusee Self Catering tarjoaa: ilmainen pysäköinti ja baari.

Kuinka kaukana kohteen Baie Sainte Anne keskustasta Omusee Self Catering sijaitsee?+

Baie Sainte Anne on 2,6 km:n päässä majoituspaikasta Omusee Self Catering.

Mitä kieliä majoituspaikassa Omusee Self Catering puhutaan?+

Majoituspaikan Omusee Self Catering henkilökunta puhuu seuraavia kieliä: englanti ja ranska.

Asiakasarviot

Mitä asiakkaamme sanovat

7,9

Perustuu 17 asiakasarvioon

Henkilökunta
9,0 /10
Palvelut
8,0 /10
Siisteys
7,4 /10
Viihtyisyys
8,3 /10
Vastinetta rahoille
8,7 /10
Sijainti
8,6 /10

“The most amazing experience on Seychelles! The house is inside of the Praslin museum so apart from the shelter, guests also get to know the turtles and the bets and many other pieces of Seychellois culture and history. The owners are the kindest people I have known and so very helpful. They gave us all sort of information and guidance so that we could enjoy our stay at Praslin the most. The beach is very close by with a famous food truck with fresh made meals for a very affordable price. The care we got together with the amazing nature around us made our stay at Praslin an unforgettable experience. Big thanks to the owners, especially to Steve!”

K
KateřinaTšekki
Perhe · kesäkuu 2024

“Przecudowna rodzina, bardzo sympatyczni. Świetna lokalizacja, bardzo blisko do pięknej plaży. Właściciele codziennie witali nas śniadaniem i świeżym sokiem, mimo, że nie mieliśmy wykupionego śniadania.”

D
DorotaPuola
Perhe · marraskuu 2025

“superbe location”

C
ChristineRanska
Perhe · marraskuu 2024

“super autentic accomodation with contact mini zoo and very friendly owners”

G
GoksoSlovakia
Perhe · elokuu 2025

“A real tropical home form home (with tortoises)”

M
MarkIso-Britannia
Pariskunta · toukokuu 2025

“Thanks for the lovely stay”

L
LauraSaksa
Pariskunta · marraskuu 2024

“Steve and his family were so kind!! They prepared breakfast for us every day and took good care of us! The location is also amazing if you wanna get around the island!”

G
GabrielaRomania
Perhe · marraskuu 2024

“La struttura è molto carina, il proprietario e sua figlia sono stati estremamente cordiali e disponibili dall'accoglienza alla colazione servita tutte le mattine sotto il patio, ci hanno fornito numerose informazioni e suggerimenti. I bungalow sono adiacenti al praslin Museum e immersi nel verde e tra le piantagioni autoctone gestite dai proprietari, ci sono inoltre animali (tartarughe, volpi volanti e conigli) ben tenuti che hanno fatto la gioia di nostra figlia!”

F
FrancescoItalia
Perhe · marraskuu 2025

Matkasi alkaa tästä

Aloita lomasi

Koe kohteen Omusee Self Catering ainutlaatuinen tunnelma. Varmista paras hinta ja nauti unohtumattomasta oleskelusta.

Varaa nyt

Paras hinta taattu